179 views

HAYATA BAKIŞ AÇINIZI DEĞİŞTİRİN

Hayata bakış açınız ruh halinizi ve yaşam şeklinizi değiştirir.Her derdi sadece sizde varmış gibi yaşarsanız ve negatif enerjiden çok etkilenirseniz,önce ruh sonra beden sağlığınızı kaybedersiniz. Hayat kısa,hem ruh hem beden sağlığınıza iyi bakın.Sağlığınızın kıymetli olduğunu anlamak için hastalanmayı beklemeyin,sevgilinizin,eşinizin değerli olduğunu anlamak için kaybetmeyi beklemeyin. Ne istediğinizi biliyorsanız engeller sizi durduramaz,sadece yavaşlatır.Birde daha da önemlisi güçlendirir!

Spora ara verdiyseniz ya da başlama niyetindeyseniz başlayın.Hiç bir zaman ya da yaş geç değildir,diyetinizi bozduysanız bir sonra ki öğüne hemen düzene dönün.Tüm gününüzü ve tüm enerjinizi kaybetmek zorunda değilsiniz.Çevrenizde kötü insanlar varsa, incindiyseniz toparlanın,akıllı biriyseniz iyi insanların çok kıymetli olduğunu anlamış oldunuz !! Bu durumu birebir kendim de yaşadım ve inanın böyle durumlar sizi daha güçlü yapıyor.

En önemlisi de kendi kıymetinizin daha da farkında olup,sizi incitmeye çalışanların çok ufak bir detay olduğunu ve size asıl değer veren kişilerin kimler olduğunu çözmüş oluyorsunuz.Aslında iyi bir tecrübe edinmiş oluyorsunuz.Kendi kıymetinizin farkındaysanız hayattasınız demektir.

Mutlu olmak için elinizdeki fırsatları değerlendirin,elbette kimsenin canını yakmadan.Ve hayat kısa ona renk katın,spor yapın,dans edin,gülümseyin,bazen sahip olduklarınıza bazen olmadıklarınıza şükredin.Siz kendi hayatınıza renk katmazsanız başkasından beklemeyin…!!

Sağlıklı beslenmeyi de egzersizi de alışkanlığa dönüştürün. Yoksa hep başa döneceksiniz.

Neye layık olduğunuza inanıyorsanız bedeninize onu verin…

 

Fizyoterapist Ayşegül KARA

 

Yorumlar

yorum

Konuya benzer diğer yazılar...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir