1.170 views

Fzt. Hülya BOZOĞLU kimdir?

Fizyoterapist Hülya BOZOĞLUfizyoterapist hülya bozoğlu

27.10.1990 tarihinde Tarsus’ta doğdu. İlköğretimi babasının memur olmasından dolayı Mersin ,Manisa, Nevşehir  gibi birçok ilde okuyarak tamamladı. 2005-2007 arasında İngilizce-Almanca Hazırlık ve Lise 1’i  Nevşehir Anadolu Lisesinde , Lise 2 ve Lise 3 ‘ü ise Develi Anadolu Lisesinde dereceyle tamamladı.

2009 yılında Başkent Üniversitesi Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon bölümünü kazandı. 2009-2011 yılları arasında Başkent Üniversitesi Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon bölümünün 1.  ve 2. sınıfını tamamladı. 2012 yılında yüksek ortalaması sebebi ile Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümüne yatay geçiş yaparak, 2014 yılında derece ile (yüksek onur öğrencisi olarak) Dokuz Eylül Üniversitesi ‘den mezun oldu.

Daha öğrenci iken birçok eğitime kongreye ve araştırmalara katılma fırsatı buldu. 6.  ve 7. Ulusal Spor Fizyoterapistleri Kongresi, 50. Yıl Fizyoterapi Kongresi, 1. ve 2. Ulusal Fizyoterapi Öğrenci Kongre’leri , Diyabet Kongresi , 14 ve 15. Fizyoterapide Gelişmeler Kongresi gibi bir çok kongreye katılmakla beraber, TFD Akuaterapi alt grubunun düzenlediği “Akuaterapi” kursuna katıldı.

Aynı yıllarda 4 kez TFD Nöroloji alt gurup toplantılarında bulunmuştur. Beyin gelişimi alanında Almanya Futbol Milli takımının, Borussia Dortmund’un antremanlarda uyguladığı beyin ve vücut koordinasyonu ile ilgili gelişmiş modu olan Beyin Eğitim Programlarının Master Eğitim Antrenörü oldu. Bu alanda bir çok okulda eğitimler ve seminerler verdi.

Visual – Cognitive ve alternatif tıp alanındaki eğitimlerine Japonya, Kanada, Almanya ve İngiltere gibi ülkelerde gerçekleştirilen eğitimleri de ekledi. Bu eğitimler, dikkat, konsantrasyon, koordinasyon ve çeviklik üzerine eğitimlerdir. Bu süre zarfında Manuel Terapi ve Bantlama kurslarını tamamladı.

Obezite ve Fiziksel Aktivitenin önemini anlatmak amacıyla çeşitli derneklere ve çeşitli köylere sunum organizasyonu düzenledi.

İzmir’de Evde Fizik Tedavi Hizmeti sunan bir ekip kurdu. Bu ekip İzmir’in bir çok ilçesinde yürüyemeyen ve evde fizik tedavi alması gereken hastalara  evde sağlık dağıtmaktadır.

Fizyoterapist Hülya BOZOĞLU, 2016 yılında memleketine dönerek, memleketinin insanlarına faydalı olmak amacıyla TERAPİ Merkezini kurmuştur.

Yorumlar

yorum

Konuya benzer diğer yazılar...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir