1.012 views

Fzt. Eren Mehmet BOZOĞLU kimdir?

   eren mehmet bozoğlu İlköğretim ve Lise’yi Mersin’de tamamladı. Tarsus Atatürk Lisesi’ni okul birincisi olarak bitirdi. Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun oldu.

     Ekim 2011 ‘ de Kuşadası’nda düzenlenen 6. Ulusal Spor Fizyoterapistleri Kongresi’ne katıldı ve Kinesiotape’ in (Ağrı Bandı) nın mucidi Kenzo Kase ile tanışma fırsatı buldu.

2012 yılında Türkiye’de ilk defa araştırılan Futbol Hakemlerinde Görülen Kas-İskelet Sistemi Yaralanmaları ile ilgili
136 futbol hakemi üzerinde araştırmalar yapıp, Ürgüp’te gerçekleştirilen  14. Fizyoterapi Gelişmeler Kongresi’nde bu bilimsel çalışmayı sözel sunum olarak anlattı.Aynı yıl içerisinde “Beyin Gelişimi” üzerine bir proje çalışması içerisinde bulundu. Bu proje ile ilgili TBMM’de girişimlerde bulundu.

Yine aynı yıl içerisinde Türkiye’de fizyoterapistler tarafından nöropsikolojik, nörofizyolojik cihazlar üzerine kurulan ilk medikal şirket olan “PERFORMANS TEKNOLOJİ MEDİKAL” i kurdu. Performans Teknoloji Medikal Ticaret, Japon Bilim Adamları tarafından üretilen, Visual Awareness (Görsel Farkındalık) geliştiren bir cihazın exclusive Türkiye distribütörü oldu. Beyin gelişimi alanında Almanya Futbol Milli takımının, Borussia Dortmund’un antremanlarda uyguladığı beyin ve vücut koordinasyonu ile ilgili bir dizi eğitim olan Life Kinetik eğitiminin Türkiye’deki ilk eğitmenlerinden oldu.

    Visual – Cognitive ve alternatif tıp alanındaki eğitimlerine Japonya, Kanada, Almanya ve İngiltere gibi ülkelerde gerçekleştirilen eğitimleri de ekledi. Bu alanda kullanılmak üzere geliştirilen en güncel ve kanıta dayalı cihazları bilimsel araştırmalarda kullanmak için Türkiye’ye getirdi.

       2012 – 2013 döneminde  Beyin Eğitim Programları üzerine yaptığı çalışmaları kolejlerde uyguladı.

Fizyoterapist Eren Bey, 2014-2015 yıllarında Balçova Termal Otel ve Profesyonel Tedavi Merkezinde hasta ve öğrenciler üzerinde araştırmalarda bulunmuş ve kendi geliştirdiği bir çok tedavi yöntemini uygulamıştır.

Eren Bey, 2016 yılında memleketi olan Tarsus’a dönerek TERAPİ Sağlıklı Yaşam Merkezini kurmuştur.

Eren Bey, hedefi insan olan profesyonel sağlık hizmetini, insanlarımıza ulaştırmak için, ekibine deneyimli, kararlı ve yetenekli fizyoterapistleri katarak yoluna devam etmektedir.

Gelecek nesillerimizin sağlıklı bir anatomiye sahip olması ve beyin ile vücudun ayrılmaz bir bütün olduğunun unutulmaması gerektiği Eren Bey’in en çok dile getirdiği konulardan bir kaç tanesi ve temennisi.

Yorumlar

yorum

Konuya benzer diğer yazılar...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir